• 02177733340
 • 09122758364
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


شرایط و ضوابط استفاده از وبسایت  شرکت تهران بسامد  مکان

1 - درباره وبسایت

1-1 به سایت شرکت تهران بسامد مکان خوش آمدید. این وبسایت این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که از میان تعداد متنوعی از کالاها/ خدمات که برای فروش از طریق وبسایت فهرست‌بندی شده‌اند به جستجو و خرید بپردازید. وبسایت این خدمات را به وسیله اعطای دسترسی شما به محتوای وبسایت فراهم می‌کند .

2-1 این وبسایت به وسیله  شرکت تهران بسامد مکان مدیریت می‌شود و در هر کجا که از اصطلاح ما استفاده شده است منظور این شرکت است. دسترسی و استفاده از وبسایت و هر نوع  کالاها و خدمات خریداری شده به وسیله این شرکت فراهم می‌شود. از شما خواهشمندیم که این ضوابط و مقررات را با دقت بخوانید. استفاده از این وبسایت و یا خرید یکی از محصولات یا خدمات آن نشان می‌دهد که شما پذیرفته‌اید که به واسطه قبول این شرایط و ضوابط محدودیت‌هایی داشته باشید. متقابلا اگر این شرایط را نپذیرید به این معناست که از وبسایت و خدمات آن استفاده نخواهید کرد. اگر شما با این شرایط و ضوابط موافق نیستید باید دسترسی و استفاده از وبسایت و هر گونه خدمات آن را متوقف کنید.

3-1  شرکت تهران بسامد مکان این حق را برای خود محفوظ نگاه می‌دارد که هر کدام از شرایط و ضوابط را از طریق به روزرسانی این صفحه بنا به صلاحدید خود مورد بازبینی و تغییر قرار دهد. زمانی که این شرکت شرایط و ضوابط را بروزرسانی می‌کند، از تلاش‌های معقولی برای اطلاع رسانی به شما در مورد به بروزرسانی‌های این شرایط استفاده خواهد کرد اما این امر وظیفه شماست که شرایط و ضوابط را چک کنید تا از تغییرات آن باخبر شوید. لازم به ذکر است که ادامه دسترسی شما به وبسایت به معنای پذیرش و موافقت با این تغییرات است. هر گونه تغییر در شرایط و ضوابط از تاریخ انتشار تریب اثر داده می‌شود.

لازم است قبل از دسترسی و استفاده از خدمات وبسایت حتما شرایط و ضوابط پیش رو را با دقت مطالعه نمایید. سوالات خود را در مورد این شرایط و ضوابط از طریق آدرس ایمیل زیر با ما در میان بگذارید.

2- پذیرش شرایط

شما با ادامه استفاده از وبسایت و خدمات آن نشان می‌دهید که شرایط و ضوابط را پذیرفته‌اید. هم‌چنین شما با کلیک کردن بر روی کادر قبول یا پذیرش شرایط و ضوابط که توسط این شرکت در این بخش قرار داده می‌شود موافقت خود را اعلام می‌نمایید.

3- ثبت نام برای استفاده از وبسایت

1-3 نخستین گام برای دسترسی به وبسایت این است که به عنوان کاربر در سایت ثبت نام کنید. در بخشی از فرآیند ثبت نام در سایت ممکن است از شما خواسته شود که برخی از اطلاعات شخصی خود را وارد کنید نظیر:

 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • شماره تلفن
 • آدرس

2-3 شما متعهد می‌شوید که هر اطلاعاتی را که در راستای تکمیل کردن فرآیند ثبت نام به این شرکت می‌دهید، دقیق، جدید و صحیح است.

3-3 زمانی که فرآیند ثبت نام تکمیل شود، شما عضو وبسایت محسوب می‌شوید و محدودیت‌های این شرایط و ضوابط را می‌پذیرید. به عنوان یک عضو دسترسی سریع به خدمات سایت به شما اعطا می‌شود.

4-3 شما در شرایط زیر مجاز به استفاده از وبسایت و پذیرش ضوابط نیستید:

 • زمانی که شما هنوز به سن قانونی برای انعقاد قرارداد با این شرکت نرسیده باشید.
 • شما شخصی باشید که مطابق قوانین این کشور یا کشورهای دیگر از جمله کشورهایی که در آن ساکن هستید یا از خدمات وبسایت در آن استفاده می‌کنید، از دریافت خدمات منع شده باشید.

5-3 اطلاعات شخصی شما در وبسایت ما به وسیله سیاست‌های حریم خصوصی مدیریت می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر این قسمت را مطالعه نمایید.

4- تعهدات کاربران

 1-4 شما به عنوان عضو وبسایت می‌پذیرید که از موارد زیر پیروی کنید:

 • استفاده شما از وبسایت مطابق شرایط و ضوابط تعیین شده در وبسایت و یا هر قانون، مقررات و یا قوانین قابل قبول یا دستورالعمل‌های قانونی در حوزه‌های مربوطه ممنوع نشده یاشد.
 • شما مسئولیت فردی برای حفاظت از محرمانگی رمز و یا آدرس ایمیل خود را دارید. استفاده از گذرواژه شما توسط هر شخصی دیگر ممکن است منجر به لغو سریع دسترسی شما شود.
 • هر گونه استفاده از اطلاعات ثبت نامی به وسیله فرد دیگر یا اشخاص ثالث به شدت ممنوع است. شما میپذیرید که بلافاصله این شرکت را از هرگونه استفاده غیرمجاز از رمز عبور یا آدرس ایمیل خود یا هر گونه نقص امنیتی که از آن آگاه شده‌اید مطلع سازید.
 • دسترسی و استفاده از این وبسایت محدود، غیرقابل انتقال و صرفا مجاز برای استفاده از آن توسط شما براساس اهدافی است که ارائه خدمات را توسط این شرکت فراهم می کند.
 • شما می‌پذیرید که تبلیغات تجاری، لینک‌های وابسته و سایر انواع درخواست ها بدون اطلاع رسانی قبلی از سایت حذف می‌شود و این امر ممکن است منجر به قطع خدمات خرید شما هم شود. در صورت بروز استفاده غیر قانونی و غیر مجاز از وبسایت اقدامات قانونی مناسب توسط این شرکت صورت خواهد گرفت.
 • شما متعهد می‌شوید که بدون اجازه کتبی از ما اقدام به کپی کردن محصولات و خدمات وبسایت نمی‌نمایید.
 • شما متعهد می‌شوید که وظیفه بروزرسانی کردن اطلاعات خود در سایت را به عهده بگیرید و این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع نخواهد داشت.

2-4 استفاده از وبسایت و مطالب آن در موارد زیر غیر مجاز و ممنوع است:

 • برای اهداف غیر قانونی
 • برای مجبور کردن دیگران به جهت مشارکت در امور غیر قانونی
 • برای نقض مقررات داخلی و بین المللی
 • برای نقض حقوق مالکیت فکری وبسایت و حقوق مالکیت فکری دیگران
 • برای تبعیض، سواستفاده، آسیب وارد کردن و توهین براساس جنسیت، گرایش جنسی، مذهب، قومیت، نژاد، سن، منشا ملی یا ناتوانی جسمی
 • برای ارسال اطلاعات نادرست یا گمراه کننده
 • برای آپلود یا انتقال ویروس‌ها و یا هر نوع دیگر از کدهای مخرب که بر عملکرد خدمات این وب سایت، وبسایت‌های دیگر و یا اینترنت تاثیر می‌گذارد.
 • برای جمع‌آوری یا ردیابی اطلاعات شخصی دیگران و استفاده غیر مجاز از آن
 • برای هر هدف ناخوشایند یا غیر اخلاقی
 • برای دخالت در سرویس‌های امنیتی

این حق برای ما محفوظ است که به دسترسی و استفاده شخص برای این قبیل موارد پایان دهیم.

5- خرید محصولات و ضوابط بازگشت

1-5 برای استفاده از خدمات و یا کالاهای وبسایت باید هزینه خرید تعیین شده در وبسایت برای محصول مورد نظر را بپردازید.

2-5 پرداخت هزینه خرید ممکن است از طریق یکی از ارائه دهندگان درگاه‌های پرداخت تایید شده در وبسایت صورت بگیرد.

شما تضمین می کنید که برای استفاده از خدمات وبسایت با این خدمات به طور کامل آشنایی دارید و محدودیت‌های ناشی از شرایط و ضوابط مورد استفاده، سیاست حریم خصوصی و سایر مستندات قانونی دیگر را که به وسیله درگاه‌های پرداخت ایجاد می‌شوند، می‌پذیرید.

3-5 بعد از پرداخت، قیمت خرید به وسیله این شرکت تایید می شود. شما تاییدیه‌ای دریافت خواهید کرد که نشان دهنده این است که پرداخت شما توسط شرکت دریافت شده است و ممکن است این شرکت جزئیات خرید را برای استفاده در آینده ضبط کند.

4-5 این شرکت ممکن است بنا به صلاحدید خود بازپرداختی را برای بازگرداندن محصولات در بازه زمانی  30 روز در صورتی که بسته بندی محصول باز نشده باشد، فراهم کند. شما می‌پذیرید که مسئولیت هر گونه هزینه حمل و نقل مربوط به هر گونه بازپرداخت به عهده کاربر مورد نظر است.

6- ضمانتنامه

1-6 محصولات این شرکت با تضمین‌هایی که مطابق قوانین حمایت از مصرف کننده این کشور است، ارائه می‌شود. شما حق دارید که جایگزین یا بازپرداختی برای خرابی عمده محصول داشته باشید. شما هم‌چنین حق دارید که اگر محصولات از کیفیت قابل قبول برخوردار نبود، از ما بخواهید که جایگزین یا تعمیر کنیم.

2-6  شما می‌توانید تحت این ماده ادعای ضمانت را در مورد محصولاتی که مشکل دارند، از تاریخ خرید شروع دوره ضمانت مطرح کنید.

3-6 برای بهره مندی از خدمات ضمانت در طول دوره ضمانت، شما بایستی مدارک خرید خود را که تاریخ خرید محصولات را نشان می‌دهد، توضیحات مربوط به محصولات و قیمت پرداخت شده برای محصولات را با اعلان کتبی به آدرس این شرکت و یا از طریق ایمیل به شرکت ارسال نمایید.

4-6 جایی که ادعای تضمین محصولات پذیرفته شده است، این شرکت با صلاحدید خود، همه محصولات یا بخشی از محصولات معیوب خود را با معیار جدید در طول دوره ضمانت تعمیر یا جایگزین می‌کند و به هیچ وجه برای قطعات یا نیروی کار از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. شما می‌پذیرید که به تنهایی مسئول هزینه‌های حمل و نقلی هستید که در راستای تسهیلات ادعای ضمانت ایجاد می‌شود.

5-6 این ضمانت تنها تضمین ارائه شده توسط این شرکت می‌باشد و باید تنها برای شما در کنار سایر حقوق دیگر و ذیل قانون مربوط به محصولاتی که این ضمانتنامه به آن‌ها مربوط است، اجرا شود.

6-6 تمام ضمانتنامه‌های ضمنی شامل ضمانت‌های تجاری و مناسب برای استفاده، محدود به دوره ضمانت می‌باشد.

7-6 ضمانتنامه هیچ‌گاه نسبت به موارد زیر اعمال نمی‌شود:

 • ظاهر محصولات عرضه شده
 • نسبت به محصولاتی که قسمت بیرونی آن آسیب دیده یا خراب شده است، مورد سوء استفاده یا دستکاری قرار گرفته است و یا در طراحی یا ساخت و ساز تغییر یا اصلاح شده است.

7- تحویل

1-7 شما می‌پذیرید که خدمات تحویل امکان دارد از طریق شرکت‌های تحویل ثالث انجام ‌شوند

2-7 در ارائه خدمات، این شرکت ممکن است گزینه‌های مختلف تحویل و بیمه ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات تحویل را پیشنهاد دهد. شما می‌پذیرید که این شرکت ارائه دهنده گزینه‌های تحویل و بیمه نیست و صرفا تسهیل کننده تعامل شما با ارائه دهندگان خدمات تحویل می‌باشد و لذا در قبال هیچ گونه خسارت یا آسیب، از دست دادن سود یا فرصت یا خسارت به حسن نیت که ناشی از یا در ارتباط با خدمات تحویل است، در برابر کاربران مسئولیتی ندارد.

3-7 در مواقعی که محصولی در طول خدمات تحویل گم می‌شود یا آسیب می‌بیند، شما باید:

 • به طور مستقیم با ارائه دهنده خدمات تحویل تماس بگیرید تا درخواست بازپرداخت و یا درخواست استفاده از بیمه را در دسترس داشته باشید.
 • از طریق ایمیل با این شرکت نیز در ارتباط باشید تا مشخص شود که چگونه محصولات در حمل و نقل آسیب دیده است، بنابراین از این طریق ما قادر هستیم که در این مورد تصمیم بگیریم که آیا ارائه دهنده خدمات تحویل به جهت چنین نقصی باید از لیست ارائه خدمات ما حذف شود یا خیر.

8- کپی رایت و مالکیت معنوی

1-8 وبسایت، خدمات و تمامی محصولات مرتبط با این شرکت موضوع کپی رایت هستند. مطالب و موضوعات وبسایت (از جمله نوشته ها، عکس ها ،ویدیوها، لوگوها و ویس ها ) ذیل قانون این کشور و معاهدات بین المللی تحت حمایت کپی رایت قرار می‌گیرند.

2-8 این شرکت تمامی حقوق و منافع مرتبط با وبسایت را حفظ می‌کند:

 • نام کسب و کار، نام تجاری، نام و آدرس سایت، علامت تجاری، طرح صنعتی، ثبت اختراع و کپی رایت این شرکت
 • حق استفاده از نام کسب و کار، نام تجاری، طرح صنعتی، علامت تجاری و ...

3-8 شما بدون اجازه کتبی این شرکت و اجازه هر صاحب حق دیگری مجاز به انجام موارد زیر نیستید: پخش، انتشار مجدد، آپلود کردن، انتقال، ارسال، توزیع، نمایش یا پخش در عموم.

 این ممنوعیت به مواد موجود در وبسایت که آزادانه برای استفاده مجدد در دسترس هستند یا در حوزه عمومی هستند، گسترش نمی‌یابد.

9- حریم خصوصی

1-9 این شرکت حریم خصوصی شما را موضوعی جدی تلقی می‌کند و هر گونه اطلاعاتی که از طریق استفاده شما از برنامه و یا خدمات ارائه شده است، به سیاست حفظ حریم خصوصی این شرکت مربوط می‌شود که در برنامه موجود است.

10- سلب مسئولیت عمومی

1-10 این شرکت هیچ گونه ضوابط، ضمانت، نمایندگی‌ها یا شرایطی را در رابطه با سایر محصولات به غیر از موارد مطابق با این شرایط و ضوابط ایجاد نمی‌کند.

2-10 این شرکت تلاش میکند که محصول دقیقا همانی باشد که در وبسایت نشان داده می‌شود،  هر چند که اندازه، رنگ و بسته بندی ممکن است با آنچه که در وبسایت نمایش داده شده، متفاوت باشد.

این شرکت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد که تا جایی که مقدور است تصویر و رنگ محصولات را دقیق نشان دهد ولی نمی‌تواند دقیق بودن صفحه نمایش سیستم شما را تضمین کند و در صورت مغایرت مسئولیتی به عهده ما نیست.

هم‌چنین ما تضمین نمی‌کنیم که کیفیت محصولات، خدمات و اطلاعات این شرکت دقیقا مطابق انتطارات شما باشد.

3-10 هیچ چیز در این شرایط و ضوابط محدود نمی‌شود مگر آن که به موجب قانون ممنوع و محدود شده باشد.

4-10 با توجه به این بند و تا حدی که توسط قانون مجاز است:

 • تمام شرایط، تضمین‌ها، ضمانتنامه‌ها، نمایندگی‌ها یا شرایطی که به طور واضح در این شرایط بیان نشده‌اند، حذف می‌شوند.
 • این شرکت مسئولیتی در قبال موارد زیر نخواهد داشت:

1- هر گونه خسارت یا آسیب، مگر اینکه این زیان یا آسیب قابل پیش‌بینی باشد و یا در نتیجه ناتوانی این شرکت در حمایت از مصرف کننده رخ داده باشد

2- از دست رفتن سود یا فرصت یا آسیب به حسن نیت که ناشی از  خدمات وبسایت باشد.

5-10  ریسک ‌ها و خطرات استفاده از وبسایت، خدمات و هر یک از محصولات این شرکت به همراه خدمات تحویل به عهده خود شخص است. همه چیز در وبسایت، خدمات و محصولات این شرکت، بر اساس "همانطور که هست" و "به صورت موجود" ارائه می‌شود.

6-10 قیمت محصولات و خدمات بدون اطلاع رسانی قبلی می‌تواند تغییر کند و در این مورد وبسایت مسئولیتی در برابر کاربران نخواهد داشت.

7-10 امکان تغییر یا قطع سرویس در هر زمانی بدون اطلاع رسانی قبلی امکان پذیر است و در این مورد وبسایت مسئولیتی در برابر کاربران نخواهد داشت.

این شرکت این حق را دارد که فروش محصولات یا خدمات را به هر کس یا منطقه خاص جغرافیایی محدود کند و این حق را ممکن است براساس ملاحظات موردی انجام دهد و در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت.

8-10 این شرکت تضمین و تایید نمی‌کند که استفاده شما از خدمات وبسایت بدون وقفه، به موقع، امن و بدون خطا است. و در این مورد مسئولیتی به عهده این شرکت نیست.

9-10 این شرکت تضمین نمی‌کند که نتایجی که ممکن است از استفاده از وبسایت و خدمات آن به دست بیاید، دقیق و قابل اعتماد خواهد بود. شما نیز می‌پذیرید که گاهی اوقات این شرکت می‌تواند خدمات را برای مدت زمان مشخصی تعویض کند یا سرویس را در هر زمان بدون اطلاع قبلی به شما لغو کند.

10-10 ممکن است اطلاعاتی در وبسایت و یا در خدمات وجود داشته باشد که همراه با خطاها و اشتباهاتی باشد و یا اینکه اشکالاتی مرتبط یا توضیحات محصولات و یا در قسمت درخواست‌ها وجود داشته باشد. این حق برای این شرکت محفوظ است که این اشتباهات و اشکالات را برطرف کرده و این موارد را تغییر داده و بروزرسانی کند و حتی ممکن است درخواستی را به جهت وجود این اشکالات بدون اطلاع قبلی رد کند و از این جهت مسئولیتی متوجه این شرکت نیست. 

این اطلاعات و به بروزرسانی‌ها را هر جا که نیاز باشد، مطابق با قانون انجام می‌دهیم.

11- محدودیت مسئولیت

1-11 مسئولیت کل این شرکت ناشی از ارتباط با خدمات یا این شرایط و ضوابط است.

2-11 این شرکت هیچ گونه مسئولیتی برای هر محتوایی که در وبسایت قرار می گیرد یا در ارتباط با خدمات است، ندارد، اعم از اینکه توسط کاربران وب سایت، توسط اشخاص ثالث یا توسط هر یک از کسانی که خدمات به آن‌ها  ارائه شده است، ایجاد یا ارسال شده باشد.

3-11 لینک‌های ثالث موجود در این وبسایت ممکن است مستقیما شما را به سایت‌هایی هدایت کند که به این شرکت وابسته نیستند. ما این سایت‌ها را تضمین نمی‌کنیم و هیچ مسئولیتی در قبال این سایت‌ها در برابر کاربران نداریم. هم‌چنین مسئول ضرر و خسارتی که به واسطه استفاده از محصولات، خدمات و یا سایت‌های ثالت وارد می‌شود هم نیستیم.

12- خاتمه قرارداد

1-12 این شرایط تا زمانی که قرارداد توسط شما یا توسط این شرکت به پایان برسد به شرح زیر اعمال خواهد شد.

2-12 اگر شما می‌خواهید که به این شرایط و ضوابط پایان دهید می بایست به موارد زیر عمل کنید:

 • اطلاع دادن به این شرکت در هر زمان از طریق ثبت درخواست کتبی در قسمت ارتباط با ما که در صفحه اصلی وبسایت موجود است.
 • بستن حساب‌های شما برای تمام خدماتی که شما استفاده می‌کنید، از طریق قسمتی که این شرکت این گزینه را برای شما قرار داده است.

3-12 این شرکت ممکن است در هر زمان این شرایط و ضوابط را با شما خاتمه دهد اگر:

 • شما هر یک از بندهای این شرایط و ضوابط را نقض کردید یا قصد نقض هر یک از مقررات را دارید.
 • زمانی که این شرکت به موجب قانون ناگزیر از این اقدام است.
 • شریکی که از طریق او این شرکت خدماتش را به شما ارائه می‌داد به رابطه‌اش یا این شرکت خاتمه داده باشد و یا ارائه خدمات خرید را به شما متوقف کرده باشد.
 • ارائه خدمات به شما بنا به صلاحدید این شرکت دیگر قابل اعتماد نباشد.

4-12 مطابق با قوانین لازم الاجرا این شرکت این حق را دارد که عضویت شما را در وبسایت متوقف یا لغو کند. اگر شما مقررات لازم الاجرا را نقض کنید، رفتار شما بر نام یا شهرت این شرکت تاثیر سو بگذارد و یا حقوق افراد دیگر را نقض کنید، ممکن است به صلاحدید خود، دسترسی شما را به کلیه یا هر بخش وبسایت یا خدمات بدون اطلاع شما متوقف کند.

5-12 هنگامی که التزام طرفین به این شرایط و ضوابط به پایان می‌رسد، تمام حقوق قانونی، تعهدات و مسئولیت‌هایی که شما و این شرکت از آن برخوردار بوده‌اید، باید با این توقف متوقف شود.

13- نظرات کاربران
1-13 اگر در هر زمانی بدون درخواست با درخواست ما شما از طریق ایمیل، به صورت آنلاین و از هر راه متداول دیگری نظری را ارسال نمایید، این حق برای ما محفوظ است که بدون ویرایش و اعمال محدودیت آن را در هر رسانه‌ای استفاده کنیم و در برابر این نظرات ملزم به محفوظ نگه داشتن، جبران خسارت در صورت فاش شدن و پاسخ به همه آن‌ها نیستیم.

2-13 ما این اختیار را داریم که بنا به صلاحدید خود هر محتوایی را که غیر قانونی، تهاجمی، همراه با تهدید، مختل کننده حقوق دیگران و در تضاد با این شرایط و ضوابط باشد، ویرایش و یا حذف کنیم.

3-13 شما می‌پذیرید که نظرات شما غیر قانونی، تهاجمی، همراه با تهدید و در تضاد با حقوق دیگران و این شرایط و ضوابط نباشد. در واقع شما مسئولیت هر ایمیلی را که از طرف شما ارسال می‌شود، به عهده دارید.

14- جبران خسارت

شما می‌پذیرید که در برابر این شرکت، کارکنان، نمایندگی‌ها و تامین کنندگان ثالثش در موارد زیر جبران خسارت کنید:

 • تمام اقدامات، ادعاها، خواسته‌ها، هزینه‌ها، تلفات و خساراتی که نشات گرفته یا ایجاد شده به وسیله یا در ارتباط با هر محتوایی است که از طریق وبسایت پست می‌کنید.
 • هرگونه پیامد مستقیم یا غیرمستقیم از دسترسی، استفاده یا انجام معاملات در وبسایت
 • نقض هر یک از موارد این شرایط و ضوابط

15- حل و فصل اختلافات

1-15 موارد الزامی

 • در صورتی که مناقشات ناشی از شرایط و ضوابط یا مربوط به این شرایط باشد، هر یک از طرفین با رعایت موارد زیر می‌تواند اقدام به رسیدگی قضایی به اختلافات نماید. (به جز مواردی که باید امدادرسانی فوری صورت بگیرد)

2-15 توجه کنید که:

طرفی که ادعا می‌کند اختلافی در ارتباط با این شرایط مطرح شده است، باید یک نوشته کتبی به طرف دیگر ارسال کند تا جزئیات ماهیت اختلاف، نتیجه مورد نظر و اقدام مورد نیاز برای حل اختلاف را مشخص کند.

3-15 طرف مقابل باید:

 • ظرف مدت 30 روز از  دریافت اظهارنامه برای حل و فصل اختلافات از طریق مذاکره و یا به روش‌های دیگری که با آن‌ها موافقت می‌کنند، اقدام کنند.
 • اگر به هر دلیلی ظرف مدت 30 روز از تاریخ دریافت اظهارنامه اختلافات حل و فصل نشد، دو طرف اختلاف باید یا بر انتخاب داور از طرف خودشان توافق کنند و یا درخواست کنند که یک داور مناسب برای آن‌ها تعیین شود.
 • طرفین به طور برابر در برابر هزینه‌های داوری مسئول هستند.
 • مکان حل و فصل اختلافات به وسیله داور نیز باید مشخص شود.

4-16 محرمانگی

تمامی ارتباطات مربوط به مذاکرات که از اختلافات نشات می‌گیرند یا مرتبط به آن‌ها هستند، محرمانه می‌باشند و تا حدی که ممکن است این مذاکرات باید بدون غرض ورزی صورت بگیرد.

5-16 چنانچه 30 روز از آغاز داوری برای حل و فصل اختلافات به وجود آمده سپری شود ولی هم‌چنان اختلاف باقی باشد، در این صورت هر یک از طرفین می‌تواند اتمام داوری را خواستار شود و داور نیز ملزم به پذیرش این مسئله می‌باشد.

17- صلاحیت محلی

خدمات این وبسایت قابل ارائه به افرادی است که در ایران زندگی می‌کنند و لذا در صورت بروز هر گونه اختلاف در ارتباط با این وبسایت دادگاه‌های قلمرو این کشور صالح به رسیدگی هستند.

18- قانون حاکم

شرایط و ضوابط پیش‌رو مطابق با قوانین ایران تنظیم شده‌اند. هر گونه اختلاف یا ادعایی که مرتبط با این شرایط و ضوابط باشد، باید بر اساس این قانون تفسیر شود و حقوق طرفین و جانشینان آن‌ها نیز باید حل و فصل شود.

19- هر دو طرف تایید می‌کنند که مفاد این شرایط و ضوابط منصفانه و منطقی است و اعلام می‌کنند که این شرایط و ضوابط خلاف سیاست‌های عمومی و به صورت نابرابر تنظیم نشده است.

20- اگر بخشی از این شرایط و ضوابط براساس حکم دادگاه صلاحیت‌دار غیر قابل اجرا تشخیص داده شود، در این صورت تنها همین بخش از ضوابط و شرایط جدا شده و باقی مفاد لازم الاجرا باقی می‌ماند.


 

Lpd320 تنها ﺑﯿﺴﯿﻢ دﺳﺘﻰ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖ ساخت ﺑﺎﻻ و در کلاس ﺣﺮﻓﻪ اى ولی تجاری و داراى ﻣﺠﻮزﻓﺮوش


ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺻﻮﺗﻰ ﻓﻮق اﻟﻌﺎده، ﻋﻤﻠﮑﺮد و ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺳﺎﺧﺖ ﺑﺎﻻ مطابق یک بیسیم ﺣﺮﻓﻪ اىlpd320 را ﺑﻪ ﯾﮏ بیسیم کلاس lpd433  اﯾﺪه آل ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﺮده اﺳﺖ. اﯾﺪه آل ﺑﺮاى  ﮐﺎرﺑﺮان در زﻣﯿﻨﻪ ﻫﺎى ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﺧﺖ و ﺳﺎز،ﺗﺎﻻرﻫﺎى ﭘﺬﯾﺮاﯾﻰ، ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ  ﺑﺤﺮان، ﻣﺮاﮐﺰ ﺧﺮﯾﺪ، ﮐﺎرﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ، ﻣﺰارع و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪان ﺑﻪ ﮐﻤﭙﯿﻨﮓ و  ﻃﺒﯿﻌﺖ ﮔﺮدى که به دنبال یک بیسیم با کیفیت یک دستگاه حرفه ای ولی مجاز میگردند.

 • ﺑﯿﺶ از 55 ﺳﺎﻋﺖ ﮐﺎر برای یک بار شارژ کامل ﺑﺎﻃﺮى

LPD320 با طراحی بهینه در ساخت و تولید و دارای سیستم کنترل انرژی  و ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ  اﺳﺖ، لذا میتواند  ﺑﺎ ﺑﺎﺗﺮى ﻟﯿﺘﯿﻮم ﯾﻮﻧﻰ  1300ﻣﯿﻠﻰ آﻣﭙﺮ ﺳﺎﻋﺘﻰ اراﺋﻪ ﺷﺪه، ﺗﺎ  55ﺳﺎﻋﺖ زﻣﺎن ﮐﺎر را ﻓﺮاﻫﻢ  ﻣﻰ ﮐﻨﺪ. اﯾﻦ ﺑﺪان ﻣﻌﻨﻰ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻰ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﻪ راﺣﺘﻰ ﯾﮏ ﺷﯿﻔﺖ ﮐﺎﻣﻞ را بدون نیاز به شارژ مداوم دوام بیاورد .

 • ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺻﺪاى ﻓﻮق اﻟﻌﺎده

اﺳﺘﻔﺎده از ﺑﻠﻨﺪﮔﻮى ﺑﺰرگ 45 ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮى و  ﺗﻮان ﺧﺮوﺟﻰ صوتی  800ﻣﯿﻠﻰ وات ، ﺻﺪاى ﺑﻠﻨﺪ و ﻗﺎﺑﻞ ﻓﻬمی را  دریک  ﻣﺤﯿﻂ  ﭘﺮ ﺳﺮ و ﺻﺪا و شلوغ  ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﻃﺒﻘﻪ  ﻣﻐﺎزه ﯾﺎ ﻣﺤﻞ ﺳﺎﺧﺖ و ﺳﺎز و یا کنار توربین های هوا، اراﺋﻪ دﻫﺪ.

 • ﻓﻘﻂ داراى ﺳﻪ ﮐﻨﺘﺮل اﺻﻠﻰ

ﺳﻪ دﮐﻤﻪ ، ارﺳﺎل ،ﮐﻨﺘﺮل ﺻﺪا و اﻧﺘﺨﺎب ﮐﺎﻧﺎل ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺳﺎدﮔﻰ ﻣﯿﺘﻮاﻧﯿﺪ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮارﮐﻨﯿﺪ ،اﯾﺪه آل  ﺑﺮاى ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎیی که شما باید ﭘﺮﺗﺤﺮك و بخط باشید و یا اینکه باید  رادﯾﻮ داﺋﻤﺎ از ﻓﺮدى ﺑﻪ ﻓﺮد دﯾﮕﺮ داده شود . و یا دائما ﺷﯿﻒ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯿﮕﺮدد

 • ﺳﺒﮏ وزن ، و ﻓﺸﺮده ﺑﺎ ﮐﺎراﯾﻰ ﺑﺎﻻ

 وزن 290 ﮔﺮم و ﺳﺎﯾﺰ58  در186  در 36.5 ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮ ،اﯾﻦ رادﯾﻮ را  ﺑﺮاى ﻫﺮ ﻣﺼﺮف ﮐﻨﻨﺪه اى اﯾﺪه آل میکند . اگر بدنبال یک بیسیم سبک وزن و مقاوم در مقابل ضربه و کار در محیط های خشن هستید ، ما این بیسیم را بشما پیشنهاد میکنیم .

 • ﻃﺮاﺣﻰ و ﺳﺎﺧﺖ یک بیسیم حرفه ای ولی در ﮐﻼس ﺗﺠﺎرى

Lpd320  با بدنه بسیار ﻣﻘﺎوم،  ﺑﺮاى ﺣﻔﺎﻇﺖ از ﮔﺮد و ﻏﺒﺎر و ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ آب ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ 11 گروه از اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎى ﻧﻈﺎﻣﻰ  ﻣﺤﯿﻄﻰ آزﻣﺎﯾﺶ ﺷﺪه اﺳﺖ و آن را ﺑﺮاى اﺳﺘﻔﺎده در ﻓﻀﺎى ﺑﺎز یعنی زیر باران اﯾﺪه آل ﻣﻰ ﮐﻨﺪ .

 • داراى ﺳﯿﺴﺘﻢ VOX  ﺑﺮاى ﮐﺎر ﺑﺎ ﻫﻨﺪزﻓﺮى

ﺳﯿﺴﺘﻢ VOX  به شما کمک میکند که دو دست شما در استفاده از بیسیم آزاد شود، کافیست فقط سطه صدا را تعیین کنید و هندزفری را در گوش خود قرار دهید ، حالا میتوانید صحبت خود را ارسال کنید ، بدون اینکه دکمه پوش را فشار دهید . این قابلیت وقتی دو دست درگیر است مورد استفاده قرار میگیرد ، مانند موتور سواری یا دوچرخه سواری و رالی.

 • ﺗﻮان ﺧﺮوﺟﻰ  500ﻣﯿﻠﻰ وات

 توان خروجی مطابق استاندارد LPD433  و ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺑﺎﻻى ﮔﯿﺮﻧﺪه و طراحی آنتن دقیق ، برد بیشتری را برای یک ارتباط صاف و رسا  فراهم میکند .

 • دارای تاییدیه

بیسیم دستی LPD320 دارای تاییدیه مخصوص از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و انرژی اتمی است ، لذا ما برای هر بیسیم یک کارت مجوز استفاده مطابق با سریال دستگاه به شما ارائه میدهیم .

تاییدیه از سازمان انرژی اتمی و صمت از دیگر تاییدیه ها میباشد .

دارای چهار استاندارد داخلی ( ایران ) و استاندارد CE اروپا و استاندارد RoSh به شما از کیفیت بالای این بیسیم اطمینان میدهد .

 • امکانات

قفل صفحه کلید ، دفترچه استفاده فارسی ، نمایشگر LCD با کیفیت بالا و چراغ صفحه کلید ، آژیر هشدار به مراه 35 کانل و رادیوی محلی اف ام از سایر امکانات دستگاه است ، سیستم Mandown ، سیستم اسکن ، قابلیت Stan .

ضمانت ششماهه بدون سوال و خدمات پس از فروش و تامین قطعات نامحدود از مشخصات بارز این دستگاه است.


لذا اگر به دنبال کیفیت و خدمات پس از فروش قوی هستید ، ما این بیسیم را به شما پیشنهاد میکنیم.

جهت اطلاع از قیمت به بخش فروشگاه و از مشخصات فنی و مجوزها میتوانید فایل های زیر را دانلود کنید.


آنتن ها


آنتن که درگاه انتشار امواج  نیز نامیده می شود، از اجزاء سیستم های رادیویی، تلویزیونی و راداری است که امواج رادیویی دریافت و یا ارسال  می کند. آنتن‌ها معمولاً فلزی هستند و پیکربندی‌های متنوعی دارند، از دستگاه‌های دکل مانندی که برای پخش رادیویی و تلویزیونی استفاده می‌شوند تا بازتابنده‌های سهموی بزرگ که برای دریافت سیگنال‌های ماهواره‌ای و امواج رادیویی تولید شده توسط اجرام نجومی دور استفاده می‌شوند.

اولین آنتن توسط فیزیکدان آلمانی هاینریش هرتز ابداع شد. در اواخر دهه 1880، او آزمایشی مهمی را بر اساس نظریه ریاضیدان و فیزیکدان بریتانیایی جیمز کلرک ماکسول انجام داد تا ثابت کند که نور مرئی تنها یک نمونه از یک کلاس بزرگتر از اثرات الکترومغناطیسی است که می تواند از هوا (یا فضای خالی) به صورت متوالی عبور کند.  هرتز برای چنین امواجی فرستنده ای ساخت که از دو صفحه فلزی مسطح و مربعی تشکیل شده بود که هر کدام به یک میله متصل بودند و میله ها به نوبه خود به کره های فلزی نزدیک به هم متصل شدند. یک سیم پیچ القایی متصل به کره ها باعث می شود جرقه ای از شکاف بپرد و جریان های نوسانی در میله ها ایجاد کند. دریافت امواج در نقطه ای دور با پرش جرقه ای از شکافی در یک حلقه سیم نشان داده شد.

فیزیکدان ایتالیایی، گوگلیلمو مارکونی، مخترع اصلی تلگراف بی سیم، آنتن های مختلفی برای ارسال و دریافت ساخت و همچنین به اهمیت ساختار آنتن در انتقال سیگنال های فرکانس پایین پی برد. در آنتن‌های اولیه ساخته شده توسط مارکونی و دیگران، فرکانس‌های عملیاتی عموماً بر اساس اندازه و شکل آنتن تعیین می‌شد. در آنتن های بعدی فرکانس توسط یک نوسانگر تنظیم می شد که سیگنال ارسالی را تولید می کرد.

آنتن های قوی تری در دهه 1920 با ترکیب تعدادی از عناصر در یک آرایه سیستماتیک ساخته شدند. آنتن‌های شیپوری فلزی در دهه‌های بعدی و به دنبال توسعه موجبرهایی که می‌توانستند انتشار سیگنال‌های رادیویی با فرکانس بسیار بالا را هدایت کنند، ابداع شدند.

در طول سال ها، انواع مختلفی از آنتن ها برای اهداف مختلف ساخته شده اند. یک آنتن ممکن است به طور خاص برای ارسال یا دریافت طراحی شود، اگرچه این عملکردها ممکن است توسط یک آنتن انجام شود.

یک آنتن فرستنده، به طور کلی، باید بتواند انرژی الکتریکی بسیار بیشتری را نسبت به یک آنتن گیرنده تحمل کند. همچنین ممکن است یک آنتن برای ارسال در فرکانس های خاص طراحی شود. به عنوان مثال، در ایالات متحده، پخش رادیویی مدولاسیون دامنه (AM) در فرکانس‌های بین 535 تا 1605 کیلوهرتز (کیلوهرتز) انجام می‌شود. در این فرکانس ها، طول موج صدها متر یا یارد است و بنابراین اندازه آنتن بسیار بزرگ است.

از سوی دیگر، پخش مدولاسیون فرکانس (FM) در محدوده 88 تا 108 مگاهرتز (MHz) انجام می شود. در این فرکانس ها طول موج معمولی حدود 3 متر (10 فوت) است و آنتن باید با دقت بیشتری نسبت به موج الکترومغناطیسی، چه در ارسال و چه در دریافت، تنظیم شود.

آنتن ها ممکن است از سیم تک رشته ای یا میله در اشکال مختلف (آنتن های دوقطبی، حلقه ای و مارپیچ) یا از آرایش دقیق تر عناصر (آرایه های خطی، مسطح یا الکترونیکی هدایت شونده) تشکیل شده باشند.

بازتابنده‌ها و آنتن‌های عدسی از یک بشقاب سهموی برای جمع‌آوری و تمرکز انرژی امواج رادیویی استفاده می‌کنند، تقریباً به همان روشی که یک آینه سهموی در تلسکوپ بازتابی پرتوهای نور را جمع‌آوری می‌کند. آنتن های جهت دار به گونه ای طراحی شده اند که مستقیماً به سمت منبع سیگنال هدف قرار گیرند و در جهت یابی استفاده می شوند.


شما میتوانید قیمت و مشخصات آنتن دلخواه خود را در فروشگاه ما پیدا کنید


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ساده ، کوچک ، ولی قدرتمند


کاربران ما برای دریافت یک صدای شفاف به دستگاه های ما متکی هستند، یک ارتباط صوتی با کیفیت بهمراه یک باتری با طول عمر بالا این اطمینان را به شما می دهد که همیشه در داخل شبکه باشید .

تهران بسامد مکان نیازهای مشتری خود را درک کرده لذا سیستم های مورد نیاز آنها را ارائه  می کند . سیستم های پیشرفته و ارتباطات خیلی پیچیده در یک سازمان همیشه مورد نیاز نیست .

 LPD328 برای کاربرانی است که بدنبال احداث یک شبکه ساده اما با کارایی بالا هستند .

 • سبک وزن و کوچک

بیسیم دستی LPD328 با وزن فقط 232 گرم، قابل حمل توسط کلیپ کمری و یا قرار دادن در جیب است . شما را کمک میکند که بطور نامحسوس به شیفت خود ادامه دهید .

 • دارای تاییدیه از سازمان استاندارد و دانشگاه امیر کبیر

بیسیم دستی LPD328 با استاندارد مورد تایید ایران ، دارای تاییدیه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان یک بیسیم تایید شده و قابل فروش به مشتری است  . علاوه بر موارد فوق بیسیم ثبت شده در سازمان انرژی اتمی و وزارت سمت میباشد.

 

 • صدای صاف و شفاف

بیسیم دستی LPD328  با فناوری تصحیح صدا ، یک صدای صاف و شفاف بدون پس زمینه به شما در فاصله زیاد را میدهد .

از یک دستگاه بیسیم بسیار ساده و حرفه ای استفاده کنید

 • چراغ قوه قدرتمند

چراغ قوه قوی و با نوری قدرتمند محیط اطراف شما را کاملا روشن میکند و واکنش شما را به محیط اطراف بیشتر میکند .

 • رادیوی اف ام حساس

شما تنها با فشار یک دکمه میتوانید بیسیم خود را همزمان به یک رادیوی اف ام قوی و حساس تبدیل کنید ، بدون اینکه خللی در ارسال و دریافت سیگنال های پیام برای شما بوجود اورد .

 • برد به مراتب بالاتر از بیسیم های مشابه

طراحی یک گیرنده حساس در بیسیم LPD328  و استفاده از یک آنتن تطبیق شده برد بیشتری را به شما ارائه میدهد

 • باطری با طول عمر بالا

تکنولوژی لیتیوم باطری و سیستم بهینه طراحی شما را کمک میکند که زمان بیشتری را با یکبار شارژ سپری کنید، لذا با یک بار شارژ کامل باطری بدون هیچ نگرانی کل شیفت خود را سپری کنید .

 • صدای رسا و شفاف

صدای رسا و شفاف که حاصل از یک بلندگو بزرگ و با کیفیت است ،شما را کمک میکند صداهای همکاران خود را بهتر بشنوید و تصمیم بگیرید .

 • قابل اطمینان و مجاز

بیسیم دستی LPD328  با دارا بودن 5 استاندارد ایران و 7 استاندارد بین المللی این اطمینان را به شما بدهد که از یک بیسیم دستی مجاز و مطمئن استفاده میکنید .

 • دارای نمایشگر کاراکتری و قفل صفحه کلید

وقتی بیسیم را روی کانالی تنظیم میکنید امکان دارد که با لمس ناخواسته از کانال خارج و یا تنظیمات بیسیم را به هم بزنید ، ولی شما میتوانید صفحه کلید و دکمه های بیسیم را قفل نمایید تا از تغییرهای ناخواسته جلوگیری کنید .

نمایشگر کاملا شفاف به همراه روشنایی پشت آن و صفحه کلید شما را کمک میکن که بهتر بیسیم خود را مدیریت کنید .

 • دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات

این بیسیم دارای مجوز استفاده و فروش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است ،لذا استفاده از آن مجاز و قانونی است . ما به همراه بیسیم یک کارت استفاده از بیسیم را بشما میدهیم که مشخصات بیسیم بهمراه شماره مجوز سازمان روی آن ذکر شده .

 • سخنگوی چند زبانه جهت هشدار

سخنگوی کانال و سایر هشدارها به زبان انگلیسی به شما در استفاده بیسیم کمک میکند .

 • دارای 36 کانال و 400 کد کریر برای ارسال

با 36 کانال و 400 کد کریر در 3 زون شما به راحتی میتوانید تداخل های ناخواسته با فرکانس های مجاور خود را مدیریت کنید . این قابلیت زمانی خود را نشان میدهد که بیسیم دستی شما با شبکه ای دیگر دچار تداخل میشود .

 • سیستم دست آزاد در هندز فری

شما با استفاده از سیستم VOX  در این بیسیم میتوانید بدون نیاز به فشردن کلید ارسال فقط زمان صحبت بیسیم را به حالت ارسال  وارد کنید و این سیستم دستان شما را آزاد میسازد.

 • سیستم اسکن کانال

سیستم اسکن قابل برنامه ریزی به شما این امکان را میدهد که به تمامی کانال های در حال صحبت دسترسی داشته باشید تا تیم های خود را بهتر مدیریت کنید


جهت اطلاع از قیمت به بخش فروشگاه و مشخصات کامل و فنی و روش کار با دستگاه و مجوزها و تاییدیه ها فایل های زیر را دانلود کنید


کابلهای هم محور ( کواکسیال )


کابل کواکسیال نوعی کابل مسی مخصوصی است که  با محافظ فلزی و سایر اجزای مهندسی شده برای جلوگیری از تداخل سیگنال ساخته شده است.  این کابل اول توسط شرکت های تلویزیون کابلی برای اتصال امکانات آنتن ماهواره ای خود به خانه ها و مشاغل استفاده شد. همچنین گاهی اوقات توسط شرکت های تلفن برای اتصال دفاتر مرکزی به تیرهای تلفن نزدیک مشتریان استفاده می شد.  اکنون برخی از خانه‌ها و دفاتر از کابل کواکسیال نیز استفاده می‌کنند، اما استفاده گسترده از آن به عنوان یک رسانه اتصال اترنت در شرکت‌ها و مراکز داده با استقرار سیم های دو رشته  جایگزین شده است.

کابل کواکسیال را به این دلیل کواکسیال مینامند  که شامل یک سیم فلزی مرکزی است که سیگنال را - پس از یک لایه عایق - توسط کانال فیزیکی متحدالمرکز دیگری که هر دو در امتداد یک محور حرکت می‌کنند، احاطه کرده است. کانال بیرونی به عنوان یک زمین عمل می کند. بسیاری از این کابل‌ها ی کواکسیال را می‌توان در یک مسیر طولانی با استفاده از تکرار کننده های مخصوص  استفاده کرد تا اطلاعات را برای مسافت زیادی حمل کنند.

کابل کواکسیال در سال 1880 توسط مهندس و ریاضیدان انگلیسی الیور هیوساید اختراع شد که در همان سال اختراع و طرح را به ثبت رساند ، شرکت . AT&T اولین سیستم انتقال کواکسیال بین قاره ای خود را در سال 1940 تأسیس کرد. با توجه به فناوری انتقال داده ها  و سایر عوامل، سیم مسی جفت تابیده و فیبر نوری جایگزین کابل کواکسیال هستند.

 • نحوه کار کابل های کواکسیال

کابل های کواکسیال دارای لایه های متحدالمرکز هادی های الکتریکی و مواد عایق هستند. این ساختار باعث می شود سیگنال ها در داخل کابل محصور شوند و از تداخل نویز الکتریکی با سیگنال جلوگیری می کند

 

یک نمونه کابل کواکسیال نشان داده شده است

 

لایه رسانای مرکزی یک سیم رسانای نازک، مسی خشک یا بافته شده است. یک لایه دی الکتریک، ساخته شده از یک ماده عایق با ویژگی های الکتریکی کاملاً مشخص، سیم را احاطه کرده است. سپس یک لایه محافظ لایه دی الکتریک را با فویل فلزی یا مش مسی بافته شده احاطه می کند. کل مجموعه در یک ژاکت عایق پیچیده شده است. لایه محافظ فلزی بیرونی کابل کواکسیال معمولاً در اتصالات در هر دو انتها به زمین متصل می شود تا از سیگنال ها محافظت کند.

رازطراحی کابل کواکسیال، کنترل دقیق ابعاد و مواد کابل است. طراح دقیق این پارامتر ها تضمین میکند  که امپدانس مشخصه کابل یک مقدار ثابت در طول کابل گردد. چون سیگنال های فرکانس بالا تا حدی در عدم تطابق امپدانس منعکس می شوند و باعث ایجاد خطا می شوند.

امپدانس مشخصه کابل به فرکانس سیگنال عبوری بالاتر از یک گیگاهرتز  حساس است، سازنده کابل باید از دی الکتریک استفاده کند که سیگنال را خیلی ضعیف نکند یا امپدانس مشخصه را به گونه ای تغییر ندهد که بازتاب سیگنال ایجاد کند.

مشخصات الکتریکی کواکسیال به کاربرد آن وابسته است و برای عملکرد خوب بسیار مهم است. دو امپدانس مشخصه استاندارد عبارتند از 50 اهم، که در محیط های با قدرت متوسط استفاده می شود، و 75 اهم، که برای اتصال به آنتن ها و تاسیسات مسکونی رایج است.

 • انواع کابل کواکسیال

انواع مختلفی از کابل های کواکسیال وجود دارد که برخی از انواع آن عبارتند از:

کابل کواکسیال سخت  یا هلیاکس - که به لوله های مسی گرد و ترکیبی از فلزات به عنوان محافظ مانند آلومینیوم یا مس متکی است. این کابل ها معمولا برای اتصال فرستنده به آنتن استفاده می شوند.

کابل سه محور -  که دارای لایه سوم محافظ است که برای محافظت از سیگنال های منتقل شده از کابل به زمین متصل می شود.

کابل های کواکسیال خط صلب - که از لوله های مسی دوقلو تشکیل شده اند که به عنوان لوله های خم نشدنی عمل می کنند. این خطوط برای استفاده در فضای داخلی بین فرستنده های فرکانس رادیویی پرقدرت (RF) طراحی شده اند

. کابل تشعشعی - که شبیه بسیاری از اجزای کابل سخت است، اما با شیارهای تنظیم شده در محافظ مطابق با طول موج RF که در آن کابل کار می کند. معمولاً در آسانسورها، تجهیزات نظامی و تونل های زیرزمینی استفاده می شود.

 • موارد استفاده از کابل های کواکسیال

در منازل و ادارات ، از کابل های کواکسیال برای تلویزیون کابلی، تجهیزات ویدئویی خانگی، تجهیزات رادیویی آماتور و دستگاه های اندازه گیری استفاده می شود. از لحاظ تاریخی، کابل‌های کواکسیال نیز به‌عنوان شکل اولیه اترنت مورد استفاده قرار می‌گرفتند که سرعت تا 10 مگابیت در ثانیه را پشتیبانی می‌کردند، اما کواکسیال با استفاده از کابل‌کشی جفت تابیده جایگزین شده است. با این حال، آنها همچنان به طور گسترده برای اینترنت باند پهن کابلی مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های کواکسیال همچنین در خودروها، هواپیماها، تجهیزات نظامی و پزشکی و همچنین برای اتصال دیش های ماهواره، آنتن های رادیو و تلویزیون به گیرنده های مربوطه استفاده می شوند.

 • استانداردها

اکثر کواکسیال ها امپدانس 50، 52، 75 یا 93 اهم دارند. به دلیل استفاده گسترده در صنعت تلویزیون کابلی، کابل‌های RG6 با شیلدهای دوتایی یا چهارگانه و امپدانس 75 اهم به یک استاندارد واقعی برای بسیاری از صنایع تبدیل شده‌اند. نزدیک به 50 استاندارد متمایز برای کابل کواکسیال وجود دارد که اغلب برای موارد استفاده خاص در رادیو آماتور یا تلویزیون کابلی کم تلفات طراحی شده است. نمونه‌های دیگر عبارتند از RG-59/U که برای حمل سیگنال باند پهن از سیستم‌های تلویزیون مدار بسته یا RG-214/U برای انتقال سیگنال با فرکانس بالا استفاده می‌شود.

 • کانکتورهای کابل کواکسیال

 از کانکتورهای تکی ساده که در سیستم‌های تلویزیون کابلی استفاده می‌شوند تا ترکیب‌های پیچیده از چندین پیوند کواکسی نازک، مخلوط با برق و سایر اتصالات سیگنال، که در بدنه‌های سفارشی قرار دارند، متغیر است. اینها معمولاً در الکترونیک نظامی و اویونیک استفاده می شوند.

سختی کابل بسته به ساختار داخلی و استفاده مورد نظر از کابل کشی کواکسیال می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، کابل های پرقدرت اغلب با عایق ضخیم ساخته می شوند و بسیار سخت هستند.

برخی از کابل‌ها عمداً با سیم‌های مرکزی ضخیم ساخته می‌شوند که در نتیجه در برابر اثر پوستی مقاومت می‌کنند. این ناشی از سیگنال های فرکانس بالا است که بر روی سراسر سطح هادی حرکت می کنند، اگر هادی مرکزی بزرگتر باشد، منجر به یک کابل سخت با تلفات کم در هر متر می شود.

 • مسائل تداخلی

کابل های کواکسیال می توانند انواع مختلفی از تداخل را تجربه کنند. نشت سیگنال زمانی رخ می دهد که میدان الکترومغناطیسی از محافظ بیرونی کابل عبور کند. در موارد دیگر، یک سیگنال خارجی می تواند از طریق عایق نشت کند. تغذیه مستقیم به آنتن های پخش رادیویی تجاری کمترین نشتی و تداخل را دارد زیرا این کابل ها دارای محافظ های صاف و رسانا با شکاف های کمی هستند. تداخل در بعضی مکانها که تشعشع های دائم وجود دارد مانند  رآکتورهای هسته‌ای، جایی که به محافظ ویژه نیاز است، بسیار مهم است.

 • تفاوت بین RG59 و RG6

کابل های RG59 و RG6 معمولا در تلویزیون های ماهواره ای و مودم های کابلی استفاده می شوند. تاسیسات قدیمی از کابل RG59  قبل از تولید کابل RG6 استفاده می کردند. کابل RG59 در یک مغزی 20 سیم آمریکایی (AWG) نازک‌تر است و یک هادی مرکزی مسی دارد. این کابل بیشتر در ساختمان های قدیمی یافت می شود و برای دوربین های مدار بسته و سیستم های ویدئویی آنالوگ بهتر است.

کابل RG6 یک کابل 18 AWG بزرگتر است و یک هادی مرکزی مسی نیز دارد. کابل RG6 با سخت افزار با پهنای باند و فرکانس بالا استفاده می شود، جایی که سیگنال های اینترنت و ماهواره می توانند در فرکانس بالاتری نسبت به ویدئوهای آنالوگ سنتی اجرا شوند.

اینکه یک فرد ممکن است به چه کابلی نیاز داشته باشد بیشتر اوقات به فرکانس بستگی دارد.


جهت اطلاع از انواع و قیمت کابلها به فروشگاه مجازی مراجعه کنید


زیر مجموعه ها


Search

اینستاگرام تهران بسامد مکان

© 2024 کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایستگاه شبکه بیسیم می باشد